Obec OKROUHLÁ - KNIHOBUDKA

KNIHOBUDKA

Knihobudka OkrouhláSlavnostní otevření knihobudky se konalo ve středu 28.06.2017.

Co to vlastně je?

Miniknihovnička, která slouží ke sdílení a výměně knih. Knihobudka je veřejným prostorem a slouží všem zájemcům k výpůjčce či volné výměně přečtených a „nepotřebných“ knih.

Knihobudka je k dispozici pro všechny, kdo chtějí najít domov pro  knihy a časopisy, které již nepotřebují, rádi čtou a debatují. Zde si můžete půjčit knížku v jakoukoli noční i denní dobu. Do stále otevřené knihobudky může kdokoli knížku vložit, půjčit si ji nebo vyměnit – nechat si ji a přinést jinou. Kromě podpory čtení dává knihobudka prostor pro poznávání sousedů, podporuje komunikaci a šíří v místních komunitách radost.

Kde ji najdete?

U vchodu před společenským domem obecního úřadu v Okrouhlé.

Jak knihobudka funguje?

Pokud se vám některá kniha zalíbí, můžete si ji odnést s sebou. Místo ní zde ovšem musíte zanechat jinou vaší knihu, nebo zapůjčenou po přečtení vrátit.

• Použití je zdarma
  • Není potřeba žádná registrace nebo evidence
  • Knihu si můžete půjčit, věnovat, vzít nebo vyměnit v knihobudce za jinou.